WALK DOWN MEMORY LANE

Kui ma tänaseks juba kuskil 5 aastat tagasi ametlikult Tallinnasse kolisin ja ootamatut teed pidi kohaliku moemaailma telgitagustesse sattusin, siis üks esimesi minu silmis tähtsamaid ja olulisemaid moeinimesi, kellega ma tuttavaks sain, oli Tanel Veenre.

Üürike aeg, mil sain vabatahtlikuna olla abiks sellise raamatu nagu “Eesti Moepiibel” esitlusüritusel, tõi mulle ennekõike värsked tutvused, millest mitmetest on tänaseks välja kasvanud tõeline sõprus, siiamaani südant soojendava pühendusega moeraamatu, kui ka meeliülendava ning täiesti ootamatu tänukõne, mis ühelt poolt rabas mind jalust ja teisalt pani nägema, kui soe inimene Tanel tegelikult on. Ja ma ei saa siiamaani üle sellest, et olin tol ajal lihtsalt nii häbelik, et ma ei julgenud terve selle moeseltskonna ees minna Taneli juurde lavale, seda tänutäheks mõeldud raamatut vastu võtma. Oh, the memories ..

Põhjus, miks mul aga selliseks meenutuste postituseks läks, on juhuslikult Hooandjast avastatud projekt, milleks on just Tanel Veenre autoriraamat. Võite juba arvata isegi, et sellise avastuse puhul pikka mõtlemist ei olnud, sest see andekusest tulvil inimene on enam kui väärt, et tema looming kaante vahele saaks pandud, korduvalt, korduvalt ja korduvalt. Pigem jäi mulle mõistmatuks, miks sellest projektist veel terve maailm ei räägi. Aga nii mõtleb muidugi suhtekorraldaja minu sees.

Igatahes, tol hetkel, kui ma selle projekti avastasin, siis olin valmis lubama, et kui see raamat kord ilmutud saab – milles ma absoluutselt ei kahtle – siis ma ostan kasvõi eraldi raamaturiiuli, et sellele väärikas asukoht kodus olemas oleks. Just nii väga pean lugu Taneli loomingust, ja muidugi ka temast endast.

Kui te veel ei ole sellele projektile hoogu andnud, siis aga palun, projekti leiab lingilt  http://www.hooandja.ee/projekt/ehtekunstnik-tanel-veenre-autoriraamat.

Kindlasti heitke pilt peale ka Taneli värskelt valminud koduleheküljele http://www.tvj.ee ja värskeimale FLYFLY või HIPPOCAMP kollektsioonile, või otsige Tanel Veenre Jewellery üles Facebookist.

Fotod: Tanel Veenre, Jelena Rudi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *